Shema ŠSZ

PROJEKT SHEMA ŠOLSKEGA SADJA IN ZELENJAVE
Opis: http://www.os-tabor.si/portal/images/stories/logotip_kul/LOGO_sss.jpg

Nezdravo prehranjevanje in premajhna telesna aktivnost sta pri učencih vzrok za prekomerno telesno težo. Slednje pa povzroča številne bolezni sodobnega časa (sladkorno bolezen, srčno-žilne bolezni, rak, …).

Evropska unija je sprejela ukrepe skupne kmetijske politike, ki pomaga izobraževalnim ustanovam ozaveščati o zdravem prehranjevanju in zdravem načinu življenja.

V šolski shemi se učencem  brezplačno deli dodaten obrok sadja, zelenjave oziroma  mleka in mlečnih izdelkov ter jih skozi različne dejavnosti izobraževalnih ukrepov povezuje s kmetijstvom, izobražuje o pomenu zdravega prehranjevanja, lokalnih prehranskih verigah, ekološkemu kmetovanju, trajnostni pridelavi in preprečevanju zavržkov hrane.

Šolska shema se izvaja že od leta od 2017 in združuje shemi sadja in zelenjave s shemo mleka in mlečnih izdelkov.

Naša šola sodeluje pri tem projektu že od samega začetka in ponuja učencem enkrat tedensko dodatni obrok sadja ali zelenjave oziroma  mleka ali drugih mlečnih izdelkov.

Po ponujenem sadju, zelenjavi, mleku ali mlečnemu izdelku naši učenci radi posegajo.

Vodji projekta: Žan Krivec, Sandi Borovnik