Predstavitev šole

Osnovna šola Podgorje pri Slovenj Gradcu je matična šola z dvema podružnicama.

Tri šole skupaj ponazarja tudi naš logo – tri zelene smreke skupaj nad knjigo.

Na matični šoli Podgorje pri Slovenj Gradcu je približno 150 učencev v devetih oddelčnih razredih. Šola se nahaja v vasi Podgorje, od koder lahko gremo na Uršljo goro, Graško Goro ali na Pohorje. Otroci prihajajo iz Podgorja, Raduš, Suhega dola, Svetega Duha in po šolanju v Šmiklavžu še iz Graške Gore, Mislinjske Dobrave, Graške Gore, Šmiklavža in Vodriža.

Druga šola je 12 km oddaljena od Podgorja, blizu naše znamenite Uršlje gore (1699m). Imenuje se Osnovna šola Razbor, kjer poteka kombinirani pouk od 1. do 9. razreda. Otroci prihajajo iz Zgornjega in Spodnjega Razborja.

Tretja šola se imenuje Osnovna šola Šmiklavž in je od Podgorja oddaljena 4 km. Je v vasi Vodriž pod Graško Goro. Tudi tu poteka pouk v kombiniranih oddelkih od 1. do 4. razreda. Otroci prihajajo iz Graške Gore, Mislinjske Dobrave, Graške Gore, Šmiklavža in Vodriža

Šolski okoliš zavzema velik del Mestne občine Slovenj Gradec, ki je tudi naša ustanoviteljica.

O šolstvu v kraju podrobneje (povezava se odpre v novem oknu)