Drobtinica

V Rdečem križu Slovenije na Svetovni dan hrane (oktober) posebno pozornost posvečajo osnovnošolskim otrokom iz socialno šibkejših okolij. Tradicionalna enodnevna kampanja Drobtinica, s katero Rdeči križ Slovenije  dopolnjuje programe socialne pomoči otrokom iz socialno šibkejših okolij, ozavešča slovensko javnost glede vse bolj pereče problematike nezadostne in/ali nepravilne prehrane naših najmlajših – osnovnošolcev ter vzpodbuja čut za solidarnost s tistimi, ki so se znašli v stiski.

Prostovoljci in mladi člani RK OŠ Podgorje pri Slovenj Gradcu bodo v okviru  območnih združenj Rdečega križa tudi letos preko različnih dejavnosti spodbujali čut ljudi za vrednote humanosti in solidarnosti. Izkupiček akcije bomo namenili za prehrano učencev, katerih starši težje plačujejo malico.

Vodja projekta: mag. Majda Tamše Horvat