JUMICAR KOLESARČKI

Z učenci od 1. do 3. razreda smo v petek, 15. marca. 2024, izvedli program Kolesarčki. Program Kolesarčki je preventivni vzgojni program prometne vzgoje za najmlajše, katerega namen je, da otroke preko igre in na neprisiljen način učimo, kako se vesti v prometnem okolju, da bodo postali bolj previdni in vestni udeleženci v prometu.
Skozi igro vlog voznikov in pešcev otroci poglabljajo znanje in izkušnje o pravilnem in varnem obnašanju na cesti. Postavljeni so v vlogo voznika štirikolesnika na nožni pogon in doživljajo dogodke kot jih opaža in zaznava voznik v pravem prometu. Prav tako so otroci postavljeni v vlogo pešca, ki mora pravilno prečkati prometno cestišče na poligonu. Pravilna vožnja na poligonu in pravilno prečkanje ceste sta za otroke svojevrsten izziv.

Zapisala: Urška Malek